Tüm problemler ve sorularınız için öncelikle bizimle irtibata geçiniz. Tüm sorunlarınızı en iyi şekilde çözmeye çalışacağız.

 

İade İşlemleri

Ürünü teslim alırken paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer ürün yanlış gelmiş ise ya da üründe herhangi bir hasar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü geri gönderiniz. Ürünü teslim aldıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

 

Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği şekli ile iade etmekle yükümlüdür. Gönderdiğimiz canlı bitkiler, zarar görmemeleri için özenle paketlenmektedir. Sizin de ürünü teslim aldığınız şekilde iade etmelisiniz

 

Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

İade işlemi ürünün size teslim edilmesi ile başlar ve fatura tarihini takip eden 7 gün için geçerlidir.

Bakım gerektiren canlı bitkilerin teslim alındıktan en geç iki (2) gün içinde orijinal paketlemesi ile birlikte iade edilebilirler.

İade edilecek ürün aksesuar vb… parçalarıyla birlikte eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Her türlü kırılacak ürün ve seramik saksılar aynı ya da benzer kargo paketlemesi ile geri iade kargoya teslim edilir. Kargonun hasarlısız olarak firmamıza ulaşmasından alıcı sorumludur.

İade işlemi çerçevesinde oluşacak masraflar (sevkiyat, iade kargo ücretleri vs.) müşteriye aittir.

Ancak malın kusurlu çıkması durumunda iade masrafları Etobur Bitkim tarafından karşılanır.

İade işlemi, ürünün Etobur Bitkime’e ulaşmasıyla başlar.

Etobur Bitkim’e ulaşan ürününüz hasarsız bir şekilde geldiyse iade işleminiz hemen başlatılacaktır.

İade koşullarına uygun yapılan iadelerle ilgili işlemlerin sonuçlanması ve ödediğiniz tutarın hesabınıza veya kredi kartınıza aktarılması ortalama beş (3) iş günü sürmektedir. Hesaba iade aktarımlarında bankaların kestiği masraf ve ücretler, toplam tutardan düşüldükten sonra kalan bakiye iade edilecektir. İade sebebinin Etobur Bitkim’den kaynaklanması durumunda tüm masraflar firmamıza aittir.